dodane: 15-05-2020

Cukier- wbrew temu, na co wielu z Nas ma nadzieję- nie krzepi. Czyni Nas za to, w dość przyjemny sposób, zniewolonymi. Z kolei, słodkie niewolnictwo sprawia, że narażamy na szwank własne zdrowie i urodę. 

Jeśli nie jesteś w stanie przetrwać jednego dnia bez sięgania po cukry proste (od gotowych słodyczy, słodkich napoi, deserów mlecznych, miodu lub cukru w herbacie, czy nawet dużej ilości owoców pod każdą postacią) to oznacza, że potrzebujesz pomocy! To już jest uzależnienie i dlatego, im szybciej to przyznasz i zareagujesz, tym większa szansa na uwolnienie się od słodkiego nałogu. Co dalej?

Osoby o silnej motywacji i samozaparciu potrafią z dnia na dzień, przy pomocy postanowienia, wyeliminować ze swojego życia szkodliwe substancje…niestety mowa o jednostkach. Większość z Nas, ma bowiem ogromny problem z tego typu zmianami, a na domiar złego, organizm buntuje się przeciwko nim i utrudnia trwanie w postanowieniu. Znacie to, prawda?

Jednym ze skutecznych rozwiązań jest stopniowe zmniejszanie ilości cukrów prostych w diecie. Wybór tak zwanego mniejszego zła i świadome raczenie się słodkimi produktami. Co to oznacza w praktyce?

Kochasz słodycze? Zrób zdrowszy zamiennik kremu czekoladowego- wymieszaj awokado z bananem i kakao. Nie wyobrażasz sobie życia bez deseru? Zblenduj uprażone migdały z suszonymi figami, a otrzymasz smak marcepanu. Uwielbiasz chrupać ciasteczka? Połącz ze sobą i upiecz masę z cieciorki i masła orzechowego. Marzysz o słodkiej przekąsce do kawy? Zmiksuj morele z wiórkami kokosowymi i orzechami nerkowca, a następnie uformuj z nich śliczne pralinki. We śnie zajadasz słony karmel? Zblenduj daktyle z mlekiem kokosowym i syropem klonowym, a doprawiając je grubo mieloną solą, otrzymasz zaskakująco smaczną alternatywę dla klasycznego karme-love….😉 Mogłabym tak jeszcze wymieniać, ale po co mnożyć w nieskończoność wizje słodkiej rozpusty?

Zacznij od zakupu zdrowych zamienników przetworzonych gotowców (bakalie to podstawa), a zabraknie Ci argumentów, że niemożliwe jest niejedzenie słodyczy. Szukaj przepisów, testuj, dziel się z rodziną i przyjaciółmi. Miej przyjemność z samego tworzenia, baw się naturalnymi smakami, czuj dumę z własnych wyrobów, a szansa na trwałą zmianę stanie się realna. Zdrowsze, atrakcyjniejsze ciało i dobre samopoczucie są na wyciągnięcie ręki! Zacznij od teraz!